Piht peeneks! Kõhuplastika päästab rippuvast kõhust

Kirurgiline korrigeerimine on lahenduseks siis, kui muret teeb pärast rasedust või suure ja kiire kaalulanguse tagajärjel lõtvunud kõhunahk ja -lihased ehk nn rippkõht. Abi saab ka siis, kui tegu on vananemisest ja hormonaalsetest muutustest tingitud naha elastsuse vähenemisega. Plastikakirurg Jüri Kullamaa sõnul on tema patsiendid erinevas vanuses, kuid enim otsivad abi just sünnitanud naised. Järjest rohkem pöörduvad ilukirurgi poole ka maovähendusoperatsiooni järgselt kiiresti palju kilosid kaotanud inimesed. “Väga palju on juhtumeid, kus lihtsalt trenni ja toitumisega olukord ei parane ning pingutustest hoolimata jääb lõtvunud ja tugevate voltidega kõht püsima ja inimene otsustab abi otsida kirurgilt,” räägib Kullamaa.

Mida kõhuplastika endast kujutab? Kõhtu trimmiv lõikus tehakse üldnarkoosis ja see kestab 2-3 tundi. Sisselõige on ulatuslikum kui keisrilõike puhul, samuti jääb arm sageli laiem ja silmatorkavam. Lõige tehakse puusast puusani ja seejärel tugevdatakse lõtvunud lihased õmblustega. Ülemäärane rasvkude ja nahk eemaldatakse ning haav suletakse, vajadusel jäetakse haava dreen(id). Pärast kõhuoperatsiooni on soovitatav veeta kaks ööd haiglas. Arvestama peab, et kõhu alaossa jääb arm, kuid aja möödudes muutub see vähem märgatavaks.

Dr Kullamaa sõnul üldiselt kõhuplastika tegemisel vastunäidustused puuduvad, kuid pigem soovitaks ta naistel teha operatsioon siis, kui ei ole enam plaanis sünnitada. See ei tähenda seda, et pärast operatsiooni ei tohiks sünnitada, kuid peab arvestama, et iga järgnev rasedus võib naha taaskord välja venitada.

Lõpliku tulemuseni jõudmine võtab aega! Pärast lõikust on sõltuvalt töö raskusest vajalik 1-2-nädalane puhkus. Kõhtu toetavat ravivööd tuleb ühe kuu jooksul pärast operatsiooni kanda nii päeval kui ka ööl. Umbes kuu jooksul tuleb ka vältida aktiivset sporditegemist ja raskuste tõstmist. Kui töö iseloom on füüsiline, siis tuleb tööl jälgida, et koormus liiga suur ei oleks. Vältima peab sauna ja kuuma vanni.

Dr Kullamaa sõnul esineb pärast operatsiooni turseid ja verevalumeid, kuid need taanduvad umbes kolme kuuga. Lõplikku tulemust võib näha umbes poole aasta pärast ning see on üldiselt pikaajaline. Dr Kullamaa sõnul tuleks peale operatsiooni jälgida kindlasti oma toitumist. “Väga oluline on jälgida oma söögilauda. Toit peab olema mitmekülgne ja kogused mõõdukad. Vastasel korral võib ülekaal pärast operatsiooni taas tekkida ja operatsiooniga saavutatud tulemused ei püsi kaua.”

Kui tegemist on vaid kosmeetilise või esteetilise probleemiga, siis peab operatsiooni eest tasuma patsient. Keskmiselt jääb kõhuplastika hind 3500 — 4000 euro vahele.

Kuupäev: 5. oktoober 2017

Lugu on ilmunud delfi naistekas, http://naistekas.delfi.ee/ilumood/ilusnaine/piht-peeneks-kohuplastika-paastab-rippuvast-ja-lodisevast-kohust?id=79738410

Blogi

08 juuni

Et operatsiooniga saavutatud kaunis tulemus püsiks, soovitame personaalset treeningukava ja toitumisnõustamist

Mitmete ilulõikuste puhul ei ole operatsioon lõplik lahendus, aga pigem uus algus, mille järel tuleks kohandada elustiili, et ilus tulemus ja uus välimus säiliks võimalikult kaua, ütlevad Jaana Torp ja Mirjam Lehismets FysioMedica-st.
23 apr

Lümfimassaaž aitab ilulõikusest paremini taastuda

Lümfimassaaž aitab kudedel paremini taastuda, vähendades turse ja põletiku kujunemist ning hilisemat armistumist kirurgilise lõikuse piirkonnas.
16 märts

10 päeva pärast rasvaimu

Blogija Mariann Treimann käis Kotka Erahaiglas dr Mart Elleri juures rasvaimu protseduuril.