Kaheksa müüti rinnaimplantaatide kohta, mida uskuda ei maksa


Rindadega seotud operatsioonide alla kuuluvad dr Kullamaa sõnul rindade suurendus proteesidega, rindade tõstmine, rinnaproteeside vahetus ja ka rindade vähendus.

Staažikas plastikakirurg Jüri Kullamaa on aastate jooksul kokku puutunud erinevate müütidega. Need on inimeste seas väga levinud vaatamata sellele, et mingit tõepõhja neil uskumustel all pole. Sestap toobki doktor Kullamaa välja kaheksa enamlevinumat väärarusaama ja selgitab, kuidas asjad tegelikult on.

* Rinnaimplantaadid suurendavad rinnavähi riski. Ükski uuring seda väidet ei toeta ja siiani ei ole leitud ühtegi seost rinnavähi ja rinnaimplantaatide vahel.

* Rinnaimplantaadid on eluaegsed. Paraku ei ole, vanusega nahk lõtvub ja ka implantaatidega rinnad võivad lõtvuda. Mida nooremalt implantaadid panna, seda rohkem kordi võib olla vajadus neid vahetada.

* Iga naine saab lasta omale panna just nii suured implantaadid, kui tal soov on. Ei saa - selleks, et tulemus ilus jääks, tuleb arvestada konkreetse naise kehaga. Õige suuruse aitab valida kirurg ja tema arvamust tasub kuulata.

* Rinnaimplantaatidega ei saa ja ei tohi trenni teha. Alguses, kohe pärast operatsiooni ei tohi tõesti trenni teha ja sellest keelust tuleks rangelt kinni pidada. Ka siis, kui enesetunne hea on, kuna tugeva pingutuse korral võib rind õigelt kohalt ära nihkuda. Hiljem aga võib harrastada kõiki erinevaid treeninguid.

* Implantaatidega ei saa imetada. Saab küll, implantaadid paigaldatakse rinnanäärme alla ja need ei sega kuidagi imetamist. Kui aga naisel on soov panna implantaadid peale sünnitust, siis võiks imetamisest möödas olla vähemalt 6 kuud.

* Rinnaimplantaadid on ebaloomulikud. Kui panna enda kehaga sobiva suurusega implantaadid, siis need ei ole ebaloomulikud. Hetkel ongi trend liikumas järjest loomulikuma tulemuse poole ja enamus kliente valib just pigem väiksemad ja loomulikumad implantaadid.

* Taastumiseks tuleb vähemalt kuu aga töölt eemal olla. Taastumine on inimeste puhul väga erinev, aga üldiselt tuleks arvestada, et töölt ollakse eemal 1-2 nädalat.

* Hind on nii kõrge, et neid saavad lubada ainult väga jõuakad naised. Kuna ilulõikuste eest tuleb inimestel endal tasuda, siis odav teenus see tõesti ei ole. Kuid enamus kliinikuid pakub järelmaksu võimalust ja nii on võimalik lõikuse eest tasuda mitmes osas. See teeb teenuse paljude inimeste jaoks kättesaadavamaks.

Autor: Silja Paavle, http://tervist24.ohtuleht.ee/814648/kaheksa-muuti-rinnaimplantaatide-kohta-mida-uskuda-ei-maksa


Blogi

08 juuni

Et operatsiooniga saavutatud kaunis tulemus püsiks, soovitame personaalset treeningukava ja toitumisnõustamist

Mitmete ilulõikuste puhul ei ole operatsioon lõplik lahendus, aga pigem uus algus, mille järel tuleks kohandada elustiili, et ilus tulemus ja uus välimus säiliks võimalikult kaua, ütlevad Jaana Torp ja Mirjam Lehismets FysioMedica-st.
Loe pikemalt
23 apr

Lümfimassaaž aitab ilulõikusest paremini taastuda

Lümfimassaaž aitab kudedel paremini taastuda, vähendades turse ja põletiku kujunemist ning hilisemat armistumist kirurgilise lõikuse piirkonnas.
Loe pikemalt
16 märts

10 päeva pärast rasvaimu

Blogija Mariann Treimann käis Kotka Erahaiglas dr Mart Elleri juures rasvaimu protseduuril.
Loe pikemalt