Silmaümbruse plastika: ilme värskeks ja silmad säramaKas Sa näed igal hommikul peeglist vastu vaatamas väsinud ilmet? See unine ja isegi kurblik pilk ei lähe mingi valemiga paremaks ka lõunaks? Ja Sinu silmad, mis soovivad rõõmu väljendada, ei saagi seda päriselt teha, sest ei paista hästi laugude alt välja? Miks?
 
Põhjus võib olla selles, et Sinu silmalaud on lõtvunud ja vajunud veidi rippu.
 
Silmadel on magnetiline mõju ja pilgud räägivad kahtlemata rohkem kui tuhanded sõnad. Silmad on Sinu hinge peegel, visiitkaart, mõjutusvahend läbirääkimistel ja veenmisel. Kas teadsid, et näiteks reklaampildid, milles on kujutatud avatud ja säravate silmadega inimesi, püüavad meie pilku kordades enam ja panevad meid rohkem ostma kui pildid, millel inimese silmad on kinni või vaatavad maha?
 
Allavajunud laud ja lõtvunud silmaümbrus ei muuda mitte ainult näoilmet uniseks, vanaldaseks ja kurvaks, vaid piirab ka silmade tavapärast liikuvust ja vaatevälja. Oled Sa proovinud ennast jumestada, tooninud laud ja värvinud ripsmed, aga järgmisel hetkel avastanud, et ripsmetušš on laugudel laiali ja kaunis tulemus rikutud? Oled ehk äkki seetõttu meikimisele üldse käega löönud? Paraku nii võib juhtuda, kui silmalaud on alla vajunud.
 
Miks silmalaud vajuvad alla, lõtvuvad?
 
Silmaümbruse nahk on õhem ja tundlikum võrreldes muu nahaga näol ja kehal. Seepärast võivad vananemisest ja väsimusest - sealhulgas magamata öödest, pikkadest tundidest arvuti taga, stressist, suitsetamisest, alkoholist, liiga soolarikkast või vitamiinivaesest toidust, liigsest päikesekiirgusest - tingitud nähud esimesena just silmade ümbruses välja paista. Muidugi mängivad rolli ka anatoomilised eripärad.
 
Plastikakirurg Jüri Kullamaa sõnul on kõige sagedamini lõtvunud või allavajunud silmalaugude põhjuseks loomulik vananemine, kuid mõnel juhul võib põhjus olla ka geenides. Kõige rohkem tehakse Kotka Erahaiglas silmaümbruse operatsioone üle 40-aastastele, kuid vahel esineb laugude lõtvumist ka noorematel.
 
Ükskõik, mis allavajunud laugude ja lõtvunud silmaümbruse põhjus ka pole, on silmaümbruse plastika abil võimalik muuta näoilme värskemaks ja nooruslikumaks.
 
Silmalaugude plastika aitab, kui

 
*   Sinu ülalaud on lõtvunud ja kortsulised,
*   silmade all on kotikesed,
*   näoilme on unine, väsinud ja kurblik,
*   rasked laud väsitavad Sinu silmi,
*   silmad on õhtuks arvutiga töötamisest rasked ja tursunud,
*   allavajunud laud segavad nägemist ja kaunid silmad ei paista nende tagant päris hästi välja.
 
Plastikakirurg Pille Kirjanen teab, et kõige tuntavamat noorendavat efekti võib kogeda silmaümbruse plastikast siis, kui silmade ümbrus on muu näopiirkonnaga võrreldes rohkem vananenud ja kortsuline. “Kui aga nägu on tervikuna vananenud, tuleb parim tulemus enamasti erinevaid protseduure kombineerides,” ütleb ta. Parima lahenduse leiab koos plastikakirurgiga konsultatsiooni käigus aru pidades.
 
Kas silmaümbruse plastika jätab arme?

 
Silmalaugude plastika puhul teeb kirurg väikesed lõiked laugude loomulikesse kurdudesse või voltidesse, seetõttu jäävad armid vähemärgatavad. Pärast operatsiooni on 2-3 kuu jooksul asjatundlikule pilgule nähtavad peenikesed joonekujulised armid nagu kriimustused, mis aga tõmbuvad aja jooksul üha heledamaks ja vähem nähtavaks.
 
Kui kaua ilulõikuse tulemus püsib?

 
Silmalaugude plastika parim ja lõplik tulemus saabub 6-12 kuud pärast operatsiooni. Tulemuse püsivus on väga individuaalne, sõltudes muuhulgas inimese elustiilist – liigne päikesekiirgus, suitsetamine, alkoholi tarbimine ja öötöö lühendavad operatsiooni tulemuse püsimist. Soodsate asjaolude korral kestab tulemus 7-10 aastat.
 
Vastuste leidmiseks küsimustele Mis toimub lõikuse ajal? Kas mul on valus? Mis juhtub pärast operatsiooni? Kui kiiresti ma paranen? ja paljudele teistelegi küsimustele palun loe meie kodulehelt!
 

Blogi

08 juuni

Et operatsiooniga saavutatud kaunis tulemus püsiks, soovitame personaalset treeningukava ja toitumisnõustamist

Mitmete ilulõikuste puhul ei ole operatsioon lõplik lahendus, aga pigem uus algus, mille järel tuleks kohandada elustiili, et ilus tulemus ja uus välimus säiliks võimalikult kaua, ütlevad Jaana Torp ja Mirjam Lehismets FysioMedica-st.
Loe pikemalt
23 apr

Lümfimassaaž aitab ilulõikusest paremini taastuda

Lümfimassaaž aitab kudedel paremini taastuda, vähendades turse ja põletiku kujunemist ning hilisemat armistumist kirurgilise lõikuse piirkonnas.
Loe pikemalt
16 märts

10 päeva pärast rasvaimu

Blogija Mariann Treimann käis Kotka Erahaiglas dr Mart Elleri juures rasvaimu protseduuril.
Loe pikemalt