Lümfimassaaž aitab ilulõikusest paremini taastuda


Lümfimassaaž ehk manuaalne lümfidrenaaž on nahka ja nahaaluseid kudesid mõjutav pindmine massaaž, mis soodustab lümfivedeliku äravoolu ning sobib hästi paikse turse ja vereringehäire vältimiseks ning vähendamiseks. Lümfimassaažil on tegelikult palju näidustusi. Seda soovitatakse näiteks
 • Ilulõikuste puhul aitab lümfimassaaž kudedel paremini regenereeruda ehk taastuda, vähendades turse ja põletiku kujunemist ning hilisemat armistumist kirurgilise lõikuse piirkonnas. Lümfimassaaži tuleks teha nö ravikuurina, sealjuures esimene protseduur või protseduurid peaksid jääma juba operatsiooni eelsesse aega.

  Iga ilulõikuse patsiendi ravikuur on parima tulemuse saavutamiseks mõnevõrra erinev, sõltudes nii konkreetse lõikuse piirkonnast kui ka patsiendi kudede omadustest. Reio Vilipuu Taastusravikliiniku üldised soovitused Kotka Erahaigla sagedasemate lõikuste kohta on järgmised:
  • Üla ja alalaugude plastika, samuti otsmiku, kulmude ja nina plastika korral tuleks lümfimassaaži teha 1 kord enne ja kuni 3 korda pärast lõikust. Massaaž hõlmab kogu nägu, pead ja kaela kuni rangluudeni. Ühe protseduuri kestuseks on kuni 30 minutit.
  • Näo ringlõikuse (facelift) puhul tuleks teha 2 massaažiprotseduuri enne ja kuni 3 protseduuri pärast lõikust. Massaaž hõlmab kogu nägu, pead ja kaela kuni rangluudeni; protseduuri kestus on kuni 30 minutit.
  • Rinnaoperatsioonide puhul tuleks teha 12 protseduuri enne ja vähemalt 3 protseduuri pärast lõikust. Massaaž hõlmab kaela, kaenlaaluseid lümfisõlmi ja rindkere eesmiselt ja selgmiselt. Ühe protseduuri kestuseks on kuni 1 tund. Pärast operatsiooni tuleks kanda kompressioonrinnahoidjat (meestel günekomastia operatsiooni järel kompressioonsidet).
  • Kõhu eesseina plastika puhul on soovitatav 12 protseduuri enne ja vähemalt 3 protseduuri pärast operatsiooni. Massaaž hõlmab kaela, kaenlaaluseid lümfisõlmi, rindkere eesmiselt, kõhu, nimme- ja niudelümfisõlmede piirkonda. Protseduuri kestuseks on kuni 1 tund. Pärast operatsiooni tuleb kanda kompressioon-pükse.
  • Õlavarte plastika puhul tuleks teha 12 protseduuri enne ja vähemalt 3 protseduuri pärast operatsiooni. Massaaž hõlmab kaela, kaenlaaluseid lümfisõlmi, rindkere eesmiselt ja selgmiselt ning käsi. Protseduuri kestuseks on kuni 1 tund. Pärast operatsiooni on soovitatav kanda kompressioonvarrukaid.
  • Reite plastika puhul tuleks teha 12 protseduuri enne ja vähemalt 3 protseduuri pärast operatsiooni. Massaaž hõlmab kaela, kõhu ja nimmepiirkonda, niude- ja kubemelümfisõlmi ning jalgu. Ühe protseduuri kestuseks on kuni 1 tund. Pärast operatsiooni on soovitatav kanda kompressioonsukki või -sukkpükse.

  Operatsioonile eelnev(ad) protseduur(id) tuleks korraldada vahetult operatsioonile eelnevatel päevadel. Operatsiooni järgselt hinnatakse enne lümfimassaažiga alustamist armide seisundit, kuid reeglina tuleks alustada mitte hiljem kui teisel nädalal pärast operatsiooni. Massaažiprotseduure korratakse ülepäeviti.

  Lümfiringesüsteemi anatoomiast lähtuvalt tehakse protseduuri kindla suuna ja rütmiga - lümfi pumbatakse kätega selle normaalse liikumise suunas, võtted on kerged, spiraalsed ja õrnalt suruvad. Lümfimassaaž ei tekita nahapunetust ega valu.

  Kotka Tervisemajas asuvas Reio Vilipuu Taastusravikliinikus on ühe lümfimassaaži protseduuri hind 20 eurot (kuni 30 minutit) või 30 eurot (kuni 1 tund). Ühtlasi on Reio Vilipuu Taastusravikliinikus saadaval hea valik meditsiinilisi kompressioontooteid, sealhulgas eri stiili ja värvi rinnahoidjaid, kompressioonsukki -ja varrukaid - mille hulgast leiab ka pirtsakas valija endale mugava ja meelepärase!

Blog

08 June

Et operatsiooniga saavutatud kaunis tulemus püsiks, soovitame personaalset treeningukava ja toitumisnõustamist

Mitmete ilulõikuste puhul ei ole operatsioon lõplik lahendus, aga pigem uus algus, mille järel tuleks kohandada elustiili, et ilus tulemus ja uus välimus säiliks võimalikult kaua, ütlevad Jaana Torp ja Mirjam Lehismets FysioMedica-st.
Read more
23 Apr

Lümfimassaaž aitab ilulõikusest paremini taastuda

Lümfimassaaž aitab kudedel paremini taastuda, vähendades turse ja põletiku kujunemist ning hilisemat armistumist kirurgilise lõikuse piirkonnas.
Read more
16 Mar

10 päeva pärast rasvaimu

Blogija Mariann Treimann käis Kotka Erahaiglas dr Mart Elleri juures rasvaimu protseduuril.
Read more